Revija

Vox Alia
Postani članDonirajte nam
Nastanek leta 2011

O reviji Vox Alia

Revija Vox Alia je nekaj posebnega, saj je prva revija v Sloveniji, ki jo ustvarjajo mladostniki in odrasli z avtizmom. Ustvarjena je bila z namenom približati avtizem strokovni in laični javnosti in jim omogočiti vpogled v dnevno življenje in razmišljanje oseb z avtizmom, ki aktivno ustvarjajo revijo. Upamo, da boste v njej našli kaj uporabnega tudi zase.

Aktualna izdaja

VOX ALIA POLETJE 2023 – DUŠEVNO ZDRAVJE

V tokratni številki:Zgodbe pravičnega jezdecaNekoč je živela deklica...

Vox Alia jesen 2022- Potovanja

V tokratni številki: Zgodbe pravičnega jezdecaMali koraki velikega...

Vox Alia poletje 2022 – Oblačila

V tokratni številki: Zgodbe pravičnega jezdecaSlovo od nahrbtnika     stran...

Vox Alia – Podpora avtizmu v prihodnosti

V tokratni številki:Zgodbe pravičnega jezdecaZakaj ljudje ne...

Vox Alia – 10 let, Jesen 2021

Tokratna številka revije Vox Alia je posebna. Zakaj? Leto 2021 je leto njene...

Vox Alia, poletje 2021

V tokratni številki:Iz življenja članovOdnosi med zdravimi in...

Vox Alia, zima 2021

V tokratni številki:V leto 2021 je vstopila tudi Vox Alia s svojo 30. številko...

Vox Alia, jesen 2020

V tokratni številki: Iz življenja članov: Moj izlet z asistentko Neli Z Nastjo...

Vox Alia, poletje 2020

V tokratni številki: Mavrica čustev: StresIz življenja članov: Analiza...

Vox Alia, pomlad 2020

V tokratni številki: VOX DRUŽENJAIZ ŽIVLJENJA NAŠIH ČLANOV: V času karantene...

Prijava na e-novice

Da ne zamudiš česa pomembnega, se prijavi na naše E-novice. Obljubimo, da ti s prijavo na naše e-novice ne bomo zasmetili mail-boxa. V e-novicah boš prejemal aktualne informacije o naših aktivnostih in dogodkih, predvsem tistih, ki so brezplačne. Torej, le tisto, kar želite vedeti.

Mnenja bralcev revije Vox Alia

Revija Vox Alia je prostor, kjer pride do izraza bogastvo različnih mnenj, pogledov, talentov oseb s MAS. Ne oklevajte in se pridružite reviji Vox Alia. S tem boste koristili sebi, kajti v izmenjavi mnenj o osrednji temi boste dobili množico informacij, predlogov, mnenj, ki vas bodo spodbudile k oblikovanju lastnega predloga ali pa kritičnega premisleka o že pridobljenih informacijah. 

Sperans Aeternum, oseba s SAM

Redno ga prebiram, svetujem pa ga tudi v branje svojim študentom. Prebijate meje na tem področju in ste dejansko primer dobre prakse. Všeč mi je slog pisanja avtorjev, tako uporabnikov kot strokovnih delavcem, ki je prav zato dostopen najširši javnosti, staršem in tudi strokovnjakom.

Dr.Bojana Globačnik, defektologinja

Revija zajema res aktualne rubrike, ki so časovno primerne. Dosti ljudi misli, da so osebe z MAS čudne, vsiljive, ne znajo poslušati, noben pa se ne vpraša kako pravilno pristopit do te osebe. V reviji osebe z MAS iz prve roke-njih samih, povedo, kaj jim je pri komunikaciji všeč in kaj jih zelo moti. Objavljene so tudi zgodbe oseb z MAS, njihovo doživljanje, strokovne rubrike in še veliko koristnih informacij. Revija se bere hitro, saj je zelo zanimiva.

Maja Adanič, študentka delovne terapije

V reviji Vox Alia so mi zelo zanimivi članki v katerih avtisti pišejo o svojih izkušnjah, svojih občutkih in jih tudi z svojim načinom razmišljanja in občutenja obrazložijo , kar nam pomaga da jih lažje razumemo in z tem tudi pomaga , da do njih ustrezno pristopimo in vzpostavimo komunikacijo na način , da jih ne spravimo v stisko. Revija se mi zdi res dober medij preko katerega lahko komunicirajo z širšo javnostjo , se ob enem učijo komunikacije in najbolj pomembno pa je to, da so lahko tudi sami svoji zastopniki in zagovorniki , ki jih je potrebno upoštevati, ko se odloča o njihovih pravicah in življenju. Tudi strokovni članki so zelo koristni za starše in drugo zainteresirano javnost in seveda za ozaveščanje ljudi o avtizmu. Menim in moja želja je , da bi ta revija postala bolj dostopna večini in tako predstavljala glas avtistov v naši družni in večala ozaveščenost o avtizmu v družbi. Iskrena hvala in moje spoštovanje vsem , ki ustvarjate to revijo in poskrbite za to da ta revija pride do bralcev.

Starš osebe s SAM

Pisanje članka za revijo VoxAlia je za mene domača naloga in delovna terapija, ker sicer nič ne delam.

Marija Benda, oseba s SAM

Zgodbe na spektru

ZGODBA NA SPEKTRU: VERONIKA- STARŠ OSEBE S SAM

ZGODBA NA SPEKTRU: VERONIKA- STARŠ OSEBE S SAM

Stara sem 51 let, mož 56. Mlajši sin s SAM ima 19 let, končal je srednjo ekonomsko šolo in se vpisal na Inštitut in akademijo za multimedijo. Starejši, nevrotipični, ima 27 let in je zaključil...

ZGODBA NA SPEKTRU: TILEN VOLČ – OSEBA S SAM

ZGODBA NA SPEKTRU: TILEN VOLČ – OSEBA S SAM

Moje ime je Tilen Volč. Star sem 21 let. Z starši živim v Ljubljani. Diagnozo so mi dali leta 2015, ko sem bil star 14, 15 let. Kot otrok sem vedno čutil v sebi nekakšno drugačnost. Osnovno šolo je...

ZGODBE NA SPEKTRU: TOMAŽ – OČE OSEBE S SAM

ZGODBE NA SPEKTRU: TOMAŽ – OČE OSEBE S SAM

Sem oče otroka Tilna, ki je star 21 let in njegove sestre Tee stare 27 let. Sin Tilen ima diagnozo motnja avtizma. Diagnozo so mu postavili šele pri 13 letih. Njegove težave pa segajo že od rojstva...

Sedež društva ASPI:

Trg Osvobodilne fronte 10, SI-1000 Ljubljana

PE center ASPI:

Stobovska 8, SI-1230 Domžale

Telefon:

051 668 356

Uradne ure Center ASPI:

PON, TOR: 13:00-19:00

SRE, ČET, PET: 9:00-15:00

Uradne ure Sedež društva:

ČET: 9:00-12:00

PON, TOR, SRE, PET: po dogovoru

Spremljajte nas tudi preko:

Pin It on Pinterest