ASPI Dejavnosti
Za osebe z avtizmomZA OSEBE Z AVTIZMOM
Individualno svetovanje
Te kaj skrbi, si v stiski in imaš občutek, da te nihče prav dobro ne razume? Težko poveš, kaj te teži, okolica pa ne razume, zakaj ti nekaj pravzaprav predstavlja težavo?
V času svojega življenja se srečujemo z različnimi situacijami. V nekaterih se popolnoma dobro znajdemo, v drugih pa se ne znajdemo najbolje, povzročajo nam stisko in stres. Pogostokrat se takrat zatečemo po pomoč na internet, preberemo kakšno knjigo z nasveti, se pogovorimo z najbližjimi in prijatelji. A včasih to ni dovolj in ne najdemo rešitev za problem. Takrat je dobro, da poiščete strokovno pomoč.
ZA OSEBE Z AVTIZMOM
Skupina za mladostnike z AVTIZMOM
Imate težave z vzpostavljanjem stikov z vrstniki in z vključevanjem v družbo? Ste pogosto v konfliktih in jih ne znate primerno rešiti? Ne zmorete izraziti svojih občutij in frustracij ter se pogosto počutite osamljene? Opažate, da s težavo komunicirate in so vaše socialne veščine slabše?
ZA OSEBE Z AVTIZMOM
Skupina za odrasle osebe Z AVTIZMOM
Skupina za mlade odrasle in odrasle z avtizmom je skupina, ki združuje ljudi s podobnimi izkušnjami. Člani in članice skupine izmenjujejo izkušnje, prisluhnejo drug drugem, si izmenjajo načine za reševanje problemov ter govorijo o lastnih izkušnjah. Delo v skupini pozitivno vpliva na posameznika, saj da človeku občutek, da ni sam s tovrstnimi problemi, krepi občutek pripadnosti in sprejetosti, člani in članice drug drugemu držijo ogledalo in rojevajo se nova prijateljstva.
ZA OSEBE Z AVTIZMOM
SKUPINA ZA ŽENSKE Z AVTIZMOM
Skupina za mlade in odrasle ženske z avtizmom je skupina, kjer ženske prisluhnejo druga drugi, si izmenjujejo izkušnje in načine za reševanje problemov, se učijo iskrene komunikacije, odkrivajo svojo avtentičost, pokažejo svojo ranljivosr, razvijajo zaupanje in se učijo poskrbeti zase. Druženje lahko poteka v obliki pogovorne skupine, ustvarjalne delavnice, ogleda filma, pogovora ob branju literature ali česa drugega. Delo v skupini krepi občutek pripadnosti in sprejetosti ter zmanjšuje občutek osamljenosti in drugačnosti. Članice druga drugi držijo ogledalo, rojevajo se nova prijateljstva, uvidi in spoznanja.
ZA OSEBE Z AVTIZMOM
SKUPINA ZA MOŠKE Z AVTIZMOM
Cilj skupine za moške z avtizmom je prebuditi povezavo med umom in telesom na način, da moški prepoznajo svoja čustva in z njimi povezane telesne občutke ter se tako učijo sprejemati odločitve na podlagi celostne presoje posamezne situacije. Skupina je terapevtsko naravnana in usmerjena tudi v predelavo travmatičnih izkušenj iz življenja posameznikov pa naj bo to doma, v šoli ali službi. Usmerjena je v medsebojno povezovanje članov, z namenom da se vzpostavijo zdravi, prijateljski odnosi med člani skupine, ki se bodo medsebojno podpirali v osebni rasti in napredku.
ZA OSEBE Z AVTIZMOM
POGOVORNA SKUPINA ZA OSEBE Z AVTIZMOM
Cilj pogovorne skupine je ustvariti varno, sproščeno in prijetno okolje, kjer lahko vsak udeleženec izrazi svoje občutke in deli svoj pogled na teme, ki naslavljajo najpomembnejše izzive udeležencev pogovorne skupine. Udeleženci pogovorne skupine preko izmenjave izkušenj, povratnih informacij in podpore udeležencev pogovorne skupine krepijo osebno moč in pridobivajo spretnosti za naslavljanje lastnih izzivov ter izboljšanje kvalitete svojega življenja. Pogovorna skupina je namenjena mladostnikom (16+) in odraslim osebam z avtizmom.
ZA OSEBE Z AVTIZMOM
ASPI FON – svetovalnica
Se ne znajdete kako odreagirati v situaciji, ki za vas predstavlja izziv in je povezana z avtizmom (služba, šola, odnosi s starši, prijatelji, partnerji) ali pa preprosto ne vidite poti iz stiske (temačne misli, vsiljene slike, živčnost, tesnoba, panika, prestrašenost) pokličite na brezplačni anonimni ASPI FON za pogovor, da se boste lažje odločili, kako razrešiti težavo. Z veseljem vam bomo prisluhnili vsak petek med 9:00 do 11:00. V stiski niste sami! Dobite nas na naši telefonski številki 051 668 356.
Za osebe s SAM
Prostovoljna osebna asistenca
Projekt prostovoljne osebne asistence se odvija že od leta 2015. Namenjen je zagotoviti redno ali občasno asistenco mladostnikom (18+) in odraslim osebam z avtizmom. Cilj projekta je nuditi osebam z avtizmom pomoč asistenta pri tistih dejavnostih, ki jih same ne zmorejo ter na tak način krepiti njihovo samostojnost.
Za osebe Z AVTIZMOM
Prostočasne dejavnosti
Si želiš svoj prosti čas preživeti z osebami, ki razumejo kaj je to avtizem? Kjer razumejo, da osebe z avtizmom potrebujejo varen in zaupen prostor, da se vključijo v skupino? Ostajaš doma, ker si imel že veliko slabih izkušenj? V Društvu ASPI se izzivov z vključevanjem v družbo zavedamo, zato se trudimo ustvarjati vzdušje, ki je, kar se da sproščeno in prijetno. Prav tako poskrbimo za razbremenitev in pogovor, če nastopi tesnoba.
Ne odlašajte
Stopite v stik z nami
Sedež društva ASPI:
Trg Osvobodilne fronte 10, SI-1000 Ljubljana
PE center ASPI:
Stobovska 8, SI-1230 Domžale
E-naslov:
Telefon:
051 668 356
Uradne ure Center ASPI:
PON, TOR: 13:00-19:00
SRE, ČET, PET: 9:00-15:00
Uradne ure Sedež društva:
ČET: 9:00-12:00
PON, TOR, SRE, PET: po dogovoru